wtorek, 10 kwietnia 2012

Fat Jump bo ogórek lubi skakać

    Kolejne grzebanie w aplikacjach doprowadziło mnie do gry, która na długie godziny złapała mnie w swoje sidła i nie pozwoliła zając się czymś innym. Fat Jump tak prosty, ale treściwy tytuł, to idealna aplikacja dla każdego, od dzieci do dorosłych, każdemu przypadnie do gustu, no ale może przejdę do wyjaśnienia jej fenomenu.
    Po uruchomieniu aplikacji w menu wita nas zabawny huśtający się na pnączu ogórek(osobiście nie wpadłem tak szybko co to za warzywo). Jeszcze przed rozpoczęciem zabawy sprawdzimy co mamy do dyspozycji?
To będzie:
Options - kilka opcji ustawień dźwięku, logowanie do Facebooka oraz intro.
High scores - nasze rekordy oraz wyniki z całego świata, ranking dopasowany do naszego sprzętu.
Achievements - dokonania podczas gry i ich gratyfikacja.
Upgrades - sklepik gdzie kupimy ulepszenia dla przedmiotów znajdowanych podczas gry i możliwość kupna monet za realne pieniądze.
Po naciśnięciu Play pokazuje nam się rodzaj mapy na której będziemy skakać. Jedna mapa jest odsłonięta, następne dwie możemy dokupić za monety.

    Wszystko już wiemy, a wiec zaczynamy skakać. Można sobie pomyśleć co jest trudnego w takim skakaniu z kawałka ziemi na kolejny i tak co raz wyżej. Jest w tym sporo dobrej zabawy. Sterowanie jest proste, bo po wystartowaniu wystarczy tylko przechylać swoje urządzenie w prawo lub lewo, tak właśnie kierujemy ruchami naszego ogórka, który skacze samodzielnie.
Podczas skakania znajdujemy wiele rzeczy, są to owoce lub warzywa, słodycze lub fast food oraz ulepszenia takie jak sprężyna, skrzydła itp.
Słodycze oraz fast foody sprawiają, że tyjemy, co bardzo ogranicza nasza sprawność ruchową.
Owoce i warzywa zbijają naszą wagę, nabijają nam też dodatkowe punkty.
Ulepszenia, tu już mamy cały arsenał przedmiotów, które pomogą nam się dostać jeszcze wyżej, rakiety do niszczenia czyhających na nas przeciwników, tarcze i uzupełnienie życia.

    Jednym słowem niema na co czekać, każdemu polecam ściągnąć ją jak najszybciej bo warto.
iTunes: Fat JumpFat Jump Pro/Fat Jump(Free)

Sprzęt: iPad, dostępna na iPad/iPhone

Gatunek: Zręcznościówka

Cena: 0,79 EURO

Ocena: 9,5/10

Producent: Sid-on

Język: Angielski

Komentarz do oceny: Dla każdego niedowiarka polecam ściągniecie darmowej wersji, która jest okrojona i przekonać się, że warto wydać te 3 złote na taką gierkę. Osobiście kupiłem ją w ciemno i nie żałuję, tylko moja dziewczyna czasem nie może się od niej odlepić i pobija moje rekordy ;]

Ciekawostki: Nasz ogórek po zmianie jednej z opcji wydaje dziwne dźwięki.
Bajkowe krajobrazy i jedna z planszy gdzie skaczmy po grzybach z nóżkami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz