niedziela, 13 maja 2012

The Settlers genialna strategia na urządzeniach mobilnych

Jestem fanem wszelkiego rodzaju gier strategicznych, a w szczególności tych gdzie czasem trzeba położyć nacisk na ekonomię. The Settlers jest znanym na całym świecie hitem pośród gier w swoim gatunku. Doczekaliśmy się wersji na iPad, jest ona odzwierciedleniem The Settlers 4 na PC.


W grze pojawiają się znane nam już z poprzednich części nacje  czyli Rzymianie, Majowie i Wikingowie. Przyjdzie im się zmierzyć z tajemniczą mroczną rasą , która planuje wszędzie zasadzić swoje nasiona rozkładu niszczące florę i faunę.

Przechodząc do samej gry rozgrywka oraz mechanika jest taka sama jak w oryginalnej wersji. Każdy grający w wersję na PC nie zawiedzie się sterowaniem korzystając ze swojego tabletu.

Początek naszej cywilizacji zaczyna się niepozornie, budujemy drwala, a następnie tartak, przerabiając drzewo na deski  z których zbudujemy kolejne budowle. W między czasie ktoś te drzewa musi posadzić i tak dążymy do rozbudowy naszego państwa.
Nie tylko ekonomia się liczy. Musimy się postarać, aby jak najszybciej zapewnić sobie potęgę militarną i poszerzyć swoje granice.
Poczynania naszych podopiecznych obserwujemy z bardzo wygodnego do ogarnięcia rzutu izometrycznego.W grze pomogą nam też suwaki oddalające i przybliżające widok, mini-mapa oraz przycisk przyspieszania czasu. Przy sterowaniu pomogą nam inne przyciski, które zaznaczają daną grupę jednostek lub wybrany obiekt. Do dyspozycji mamy rozbudowaną kampanię, a jednym z najważniejszych atutów jest opcja save - slash - load oraz save automatyczne, w ustalonych odstępach czasu.


iTunes: The Settlers

Sprzęt: iPad

Gatunek: Strategia

Cena: 3,99 EURO

Ocena: 9/10

Producent: Gameloft

Język: Angielski

Komentarz do oceny: Warta w każdym calu swojej ceny, ale można trafić na promocję i zakupić ja za grosze. Polecam tym co grali w wersje na PC jak i tym co będą w nią grać po raz pierwszy, na pewno się nie zawiodą. Brakuje mi tylko trybu gry skirmish lub generatora losowych map.

Ciekawostki: Pożeracz czasu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz