niedziela, 12 lutego 2012

Super zabawa w słoweczka

No i wreszcie natrafiłem na coś całkowicie w naszym rodzimym jezyku Polskim.
Gra ta to SŁÓWECZKA , miałem wrażenie że natrafiłem akurat na polską wersję  językową, i okazało się że tak własnie jest a wersji językowych jest bardzo dużo.
Gra jest rozgrywana w trybie online, pozwala nam to na rywalizację nie z komputerem a innymi graczami.    Rozgrywka polega na znajdowaniu przeróznych słów które maja od 3 do 10 liter  na 16 polach w krztałcie kwadratów gdzie każdemu odpowaiada jakaś literka.
Słowa zaznaczamy przesuwajas palcem po polach które muszą być kolo siebie w górę, w dół, w prawo i w lewo jak i na skos.
Gra posiada tez 3 tryby gry:
- Klasyczny gdzie długie słowa są dodatkowo premiowane
- Racjonalny trzeba tam znaleść jak najwiecej wyrazów
- Idealistyczny chodzi o znalezienie najdłuzszego słowa w jak najkrótrzym czasie
Jest też tryb treningowy oraz tryb dla 2 graczy dzieki czemu możemy zagrac z kimś na zmianę.
Po kazdej rozgrywce możemy zdobyc kilka procent do nastepnego lev, a on pozwala nam na uzyskanie wyzszego miejsca w rankingu po kazdej z rund.
Możemy też zdobywać różne osiągnięcia związane z co raz lepszą grą i sa one dostępne w naszym profilu.

    Sama gra jest za darmo ale jak w większości tego typu aplikacjach jest tez mozliwosc wykupienia konta PRO, pozwala nam ono na posiadanie własnego nicku, grę dłuzszą o 10 sekund, podpowiedzi które pozwalaja na uzyskanie lepszych wyników i nie ograniczony czas rozgrywki w trybie Treningowym.

iTunes: Słóweczka

Sprzęt: iPad

Gatunek: Słówka

Cena : Free(darmowa)

Ocena: 7/10

Producent: Fugo

Język: Polski

komentarz do oceny: Ogólnie gra jest wciagajaca i zapewnia zabawę czasem na długie godziny, dobrze robic sobie przerwy bo moze się troche znudzić. Jedynym minusem który jest dosć uziążliwy to wyrazy nie spotykane w codziennej potocznej mowie. Kolejną wadą jest niezrozumiałość niektórych słów które pojawiają się w ogólnej klasyfikacji, w związku z tym, że gra jest tłumaczona z języka angielskiego , możemy czasem w ogóle nie mieć pojęcia co znaczy dane słowo, może ono po prostu nie funkcjonować w naszym języku. Z tego samego powodu w grze nie akceptowane są też niektóre słowa należące do naszego języka , wynika to z faktu, że nie znajdowały się one w wersji anglojęzycznej.

Ciekawostki: Jeśli nie chcesz płacić za konto PRO to możesz razem z znajomymi grac na jednym urzadzeniu w trybie online.4 komentarze:

 1. Słowa zaznaczamy przesuwajas palcem po polach które muszą być kolo siebie w górę, w duł, w prawo i w lewo jak i na skos.

  DUŁ? jak taki tekst mógł trafić na stronę? masakra!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zostało: krztałcie, najkrótrzym, przesuwająs, ... i wiele innych, niestety.

   Usuń
 2. dzięki za spostrzegawczość ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla tych dla których samodzielne szukanie słówek jest za trudne a chcą uzyskać dobre wyniki / ranking - dostępna jest pomoc w postaci automatu wyszukującego rozwiązania - pod adresem http://boggle.pl/BoggleSolver4x4.html

  OdpowiedzUsuń