sobota, 28 stycznia 2012

Pocket Legends czyli kieszonkowa przygoda

W czasach powszechnie dostępnego internetu grzechem było by nie wspomnieć o jakiejś grze online, a najlepiej jakimś rpg.
Już od kilku lat nie miałem doczynienia z takimi gierkami.  Zawsze brakowało mi na nie czasu, lecz ostatnio dzieki
bratu, który polecił mi Pocket Legends zacząłem sobie troszkę pogrywać .









No wiec opisze troszke o co w tej grze chodzi.
Tu powinienem w sumie zakończyć swoje wywody na temat złożoności tej gry ponieważ nasza postać chodzi po planszy, zabija  stworki różnej maści, zbiera przedmioty i staje się coraz silniejsza.  To taki podstawowy schemat gierek tego typu.
A co różni ją od innych? Trudno to stwierdzić, za to postaram się opisać ją najbardziej obiektywnie jak potrafię i sami zdecydujecie co w niej jest.

    Zabawa zaczyna się od wyboru postaci, a są ich 3 wojownik(niedzwiedź), paladyn(jastrząb), mag(elf/wiewiórka).
Następnie rozdzielamy punkty cech(siła, celność, inteligencja) oraz punkty umiejetności kazda klasa ma ich 12 do wyboru.
Wkraczamy do gry, eliminując wszelkie plugawe potworki i wykonując zadania od NPC zdobywamy nowe przedmioty, pieniądze oraz doświadczenie.
Kazdy nowy level daje nam 5 ptk. cech i 1 ptk. umiejetności, uzyskujemy tez dostęp do nowych lokacji oraz możemy używać coraz lepszego oręża.
Bardzo dużym udogodnieniem jest przemieszczanie sie po świecie gry. Można przenieść się do wybranej lokacji(która była wcześniej przez nas zbadana)w dowolnym momencie gry.
Kolejnym według mnie genialnym rozwiazaniem jest możliwość sprzedawania przedmiotów w dowolnym momencie wprost z swojego ekwipunku bez konieczności chodzenia do sprzedawcy.
Gra pozwala na dodawanie przyjaciół oraz tworzenie lub przynalezność do gildii dzieki czemu zawsze możemy wysłac zaproszenie do danej lokacji swoim znajomym lub przenieść sie tam gdzie znajdują się oni.

    Co do samej grafiki nie jest ona powalajaca, a nawet bym powiedział że jest cienka i kwadratowa, za to idealnie rekompensuje nam to grywalność i bardzo proste sterowanie na tablecie.
Prawie od razu na poczatku rozgrywki udeża nas jeszcze jedna rzecz, mianowicie to że mozemy kupić sobie lepsze życie, a dokładniej zakupić za realne pieniażki platynowe monety w grze, wykorzystywane do zakupu
super wyposarzenia, elixirów, elementów ubioru oraz dodatkowych lokacji.
Na szczeście nawet jesli nie chce sie wydawać na to kaski to wystarczy sciagnąc kilka darmowych gierek a
szybko doładujemy swoje konto takimi monetkami.

    Warto by wspomnieć jeszcze o 2 rzeczch. Pierwsza z nich to kiepski system dialogu z przyjaciółmi, gildia i na forum. Trzeba to robić jako oddzielna czynność, a często nie mamy tylu palców i akcja toczy sie za szybko.Trzeba też znac kilka skrótów które dodając przed wypowiedzią dadzą nam pewnosć że skierowalismy swoje słowa do własciwej grupy graczy. Poniekąd to minus ale dla mnie to rzecz neutralna bo nie chce wchodzić w przyjaźnie miedzy innymi graczami.
Nastepna rzecz to elastyczność postaci, bo to że nie wybierzemy maga nie znaczy że nim nie zostaniemy.
Prosty przykład wybierając wojownika wystarczy dodawać punkty do inteligencji a będziemy mogli korzystac z ekwipunku dostepnego dla maga(ale swojego klasowego już nie ) zachowamy tez zestaw umiejętności wojownika, ale [pod wpływem inteligencji będą one bardziej efektywne.

Pocket Legends iStore

Sprzęt: iPad

Gatunek: MMORPG

Cena: Free(darmowa)

Ocena: 7,5/10

Producent: Spacetimestudios

Język: Angielski

Komentarz do oceny: Bardzo przyjemna gierka głównie przez swoja prostotę.
Czeste update i dodatki okolicznosciowe, ale szkoda że świat raczej mały i max lev to 66.

Ciekawostki: Zaczynajac grę bazował bym od początku o grze grupowej i dołączaniu sie do mocniejszych graczy dzieki którym szybciej sami staniemy sie mocni. Jest możliwośc tworzenia własnych przedmiotów lecz to nie jest zbyt łatwe, pomoze nam kilku kowali z paru lokacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz